UWZ1C470MCL1GB
MFR.Part #
UWZ1C470MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163097
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 47uF 5.7mm 50mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS