UWZ1A220MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWZ1A220MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164177
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 22uF 27mA@120Hz 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS