UWX1H2R2MCL2GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWX1H2R2MCL2GB
JLCPCB Part #
C6344166
Package
SMD,D3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 10mA@120Hz 2.2uF 2000hrs@85℃ 3mm 5.4mm 50V ±20% SMD,D3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS