UWX1C470MCL1GB
MFR.Part #
UWX1C470MCL1GB
JLCPCB Part #
C111601
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 47uF 5.4mm 58mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS