UWX1A560MCL1GB
MFR.Part #
UWX1A560MCL1GB
JLCPCB Part #
C1972422
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 2000hrs@85℃ 5.4mm 56uF 57mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS