UWX1A330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWX1A330MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829824
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 2000hrs@85℃ 33uF 41mA@120Hz 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS