UWX0G560MCL1GB
MFR.Part #
UWX0G560MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163402
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 42mA@120Hz 4V 56uF ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS