UWX0G151MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWX0G151MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164932
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 150uF 2000hrs@85℃ 4V 79mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS