UWT0J470MCL1GB
MFR.Part #
UWT0J470MCL1GB
JLCPCB Part #
C445080
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 36mA@120Hz 47uF 5.4mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS