UWR1E100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWR1E100MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829799
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2000hrs@85℃ 25V 27mA@120Hz 4mm 5.5mm ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS