UWR1C560MCL1GB
MFR.Part #
UWR1C560MCL1GB
JLCPCB Part #
C3828889
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 56uF 63mA@120Hz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS