UWR1A560MCL1GB
MFR.Part #
UWR1A560MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829590
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 10V 2000hrs@85℃ 56uF 57mA@120Hz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS