UWR1A470MCL1GB
MFR.Part #
UWR1A470MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163341
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 2000hrs@85℃ 47uF 52mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS