UWR1A151MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWR1A151MCL1GB
JLCPCB Part #
C7094683
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 10V 150uF 166.5mA@10kHz 2000hrs@85℃ 5.5mm 6.3mm ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS