UWP1V4R7MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWP1V4R7MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164418
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 18mA@120Hz 35V 4.7uF ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS