UWP1A220MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWP1A220MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163599
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10V 22uF 33mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS