UWJ0J220MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWJ0J220MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164245
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 22uF 28mA@120Hz 6.3V ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS