UWG1H100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWG1H100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164638
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 35mA@120Hz 5.4mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS