UWG1C470MCL1GB
MFR.Part #
UWG1C470MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163475
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 1Ω 47uF 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS