UWG1C100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWG1C100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163045
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 16V 30mA@120Hz 4mm 5.4mm ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS