UWG1A330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWG1A330MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163652
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8Ω 1000hrs@105℃ 10V 33uF 47.5mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS