UWG0J470MCL1GB
MFR.Part #
UWG0J470MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163292
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8Ω 1000hrs@105℃ 47.5mA@120Hz 47uF 6.3V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS