UWF1C470MCL1GB
MFR.Part #
UWF1C470MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829280
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 47uF 5.4mm 57.5mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS