UWF1A470MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWF1A470MCL1GB
JLCPCB Part #
C2163747
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1.3Ω 1000hrs@105℃ 10V 47uF 5.4mm 57.5mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS