UWF0J330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWF0J330MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164256
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 2.6Ω 33uF 40mA@120Hz 5.4mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS