UVZ2C221MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVZ2C221MHD
JLCPCB Part #
C1498211
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 160V 16mm 220uF 35.5mm 570mA@120Hz 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS