UVZ1E472MHD
MFR.Part #
UVZ1E472MHD
JLCPCB Part #
C5112491
Package
Plugin,D16xL33mm
Description
-55℃~+105℃ 1.71A@120Hz 1000hrs@105℃ 16mm 25V 33mm 4700uF 7.5mm ±20% Plugin,D16xL33mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS