UVZ1C470MDD1TA
MFR.Part #
UVZ1C470MDD1TA
JLCPCB Part #
C1591634
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 47uF 5mm 5mm 79mA@120Hz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS