UVZ0J103MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVZ0J103MHD
JLCPCB Part #
C5112471
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
-55℃~+105℃ 1.65A@120Hz 10000uF 1000hrs@105℃ 16mm 27mm 6.3V 7.5mm ±20% 插件,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS