UVZ0J101MDD1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVZ0J101MDD1TA
JLCPCB Part #
C1591199
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 5mm 5mm 6.3V 95mA@120Hz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS