UVY2A471MHD1TN
MFR.Part #
UVY2A471MHD1TN
JLCPCB Part #
C1585244
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1.0725A@10kHz 1000hrs@105℃ 100V 16mm 470uF 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS