UVY2A101MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVY2A101MPD1TD
JLCPCB Part #
C1589045
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100V 100uF 10mm 240mA@120Hz 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS