UVY1V470MDD1TA
MFR.Part #
UVY1V470MDD1TA
JLCPCB Part #
C5112436
Package
Plugin,D5xL12.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 12.5mm 35V 47uF 5mm 5mm 93mA@120Hz ±20% Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS