UVY1H100MDD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVY1H100MDD
JLCPCB Part #
C1581058
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 11mm 2mm 46mA@120Hz 50V 5mm ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS