UVY1C472MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVY1C472MHD
JLCPCB Part #
C1583871
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.5A@120Hz 1000hrs@105℃ 16V 16mm 25mm 4700uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS