UVR2W220MHD1TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVR2W220MHD1TN
JLCPCB Part #
C1588998
Package
Plugin
Description
-25℃~+85℃ 16mm 2000hrs@85℃ 22uF 264mA@10kHz 450V 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS