UVR2A101MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVR2A101MPD
JLCPCB Part #
C250990
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 100uF 10mm 2000hrs@85℃ 20mm 370mA@120Hz 5mm ±20% 插件,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS