UVR1J332MRD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVR1J332MRD
JLCPCB Part #
C1581509
Package
Plugin,D20xL40mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 2.7A@120Hz 2000hrs@85℃ 20mm 3300uF 40mm 63V ±20% 插件,D20xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS