UVP1V102MHD
MFR.Part #
UVP1V102MHD
JLCPCB Part #
C1590368
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.14A@120Hz 1000uF 16mm 2000hrs@85℃ 31.5mm 35V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS