UVP1J221MHD
MFR.Part #
UVP1J221MHD
JLCPCB Part #
C1586212
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 16mm 2000hrs@85℃ 220uF 575mA@120Hz 63V 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS