UVP1C102MHD1TO
MFR.Part #
UVP1C102MHD1TO
JLCPCB Part #
C1589195
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 12.5mm 16V 2000hrs@85℃ 5mm 983.25mA@10kHz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS