UVP1C102MHD
MFR.Part #
UVP1C102MHD
JLCPCB Part #
C1584995
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 12.5mm 16V 2000hrs@85℃ 25mm 5mm 855mA@120Hz ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS