UVP1C101MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVP1C101MPD1TD
JLCPCB Part #
C5112271
Package
Plugin,D8xL13mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 13mm 160mA@120Hz 16V 2000hrs@85℃ 3.5mm 8mm ±20% 插件,D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS