UVP0J222MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVP0J222MHD
JLCPCB Part #
C5112265
Package
Plugin,D12.5xL27mm
Description
-40℃~+85℃ 1.16A@120Hz 12.5mm 2000hrs@85℃ 2200uF 27mm 5mm 6.3V ±20% 插件,D12.5xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS