UVP0J102MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVP0J102MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588928
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 10mm 2000hrs@85℃ 5mm 6.3V 650mA@120Hz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS