UVK2W2R2MPD
MFR.Part #
UVK2W2R2MPD
JLCPCB Part #
C1583057
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-25℃~+85℃ 11.5mm 2.2uF 2000hrs@85℃ 28mA@120Hz 3.5mm 450V 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS