UVK2G101MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVK2G101MHD
JLCPCB Part #
C1588570
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 18mm 2000hrs@85℃ 35.5mm 400V 440mA@120Hz 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS