UVK2E101MHD1TN
MFR.Part #
UVK2E101MHD1TN
JLCPCB Part #
C1590032
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 100uF 16mm 2000hrs@85℃ 250V 7.5mm 704mA@10kHz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS