UVK2C101MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVK2C101MHD
JLCPCB Part #
C1598235
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 12.5mm 160V 2000hrs@85℃ 25mm 430mA@120Hz 5mm ±20% 插件,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS