UVK1H331MPD1TD
MFR.Part #
UVK1H331MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588841
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 10mm 2000hrs@85℃ 330uF 50V 590mA@120Hz 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS